/Files/images/01012020/89973699_695451651258889_305409515191271424_o.jpg

"Про рекомендації щодо соціального захисту дитини, батьки якої захворіли на COVID-19"

https://drive.google.com/open?id=1R47jFQpT2ys1oqtb2zLQh14KCyUIler6

https://drive.google.com/open?id=1xXhFuVOH5Un9Vunqm6bqK_Y-L9LtB4MJ

/Files/images/01012020/90068880_695451624592225_5458122500787404800_n.png

До уваги батьків та здобувачів освіти! Прохання суворо дотримуватись правил режиму карантину. Карантин та обмеження проведення масових заходів запроваджується для того, аби зменшити ризики поширення коронавірусу. Це не просто канікули або відпустка, а велика відповідальність, яка покладається на кожного. Аби ці обмеження були дійсно ефективними, варто якомога більше залишатися вдома, вчитися або працювати дистанційно, не користуватися громадським транспортом та максимально зменшити контакти із людьми.

Правоохоронці мають право під час карантину здійснювати рейди і перевіряти дотримання вимог уряду. За порушення умов карантину передбачено покарання від штрафів до кримінальної відповідальності, повідомив радник міністра внутрішніх справ України Іван Варченко. «Є стаття 137, яка встановлює відповідальність і обов’язки громадян щодо охорони життя і здоров’я дітей. Там так само санкції від великих штрафів до п’яти років ув’язнення»https://protocol.ua/ua/kriminalniy_kodeks_ukraini_stattya_137/

Ми закликаємо вас бути свідомими, утриматися від зайвих активностей, поїздок і зустрічей, та проводити більше час вдома. Наступні три тижні — не привід їхати з дітьми до бабусі, провідати усіх родичів, нарешті зустрітися з друзями або почати займатися спортом у спортзалі. Пояснюємо чому та розповідаємо, що можна робити натомість

-Ваші бабусі та дідусі, батьки та інші родичі старшого віку знаходяться в зоні високого ризику.

- Що старша людина та що більше хронічних захворювань вона має, то більш небезпечним для неї може бути SARS-CoV-2.

- У дітей та молодих людей легка форма коронавірусу може виглядати як застуда, а тому не варто зайвий раз використовувати карантин як привід посидіти за родинним столом

- Не варто зустрічатися з друзями лише тому, що у вас є вільний час. На цей період краще обмежити великі зустрічі і походи в заклади, де досить людно. Пам’ятайте, що під час інкубаційного періоду коронавірус може не проявлятися симптоматично, проте людина може все одно передавати вірус.

- Карантин та зменшення соціальних взаємодій і контактів — ваша можливість убезпечити себе і своїх близьких. Якщо у вас є можливість потурбуватися про своє здоров’я, навіщо підвищувати ризики захворіти? Натомість, більше перебуваючи вдома, можна зайнятися корисними для здоров’я справами:

▪Спіть як мінімум 7-8 годин на день. Тепер ви маєте більше вільного часу, а тому можете виділити його на здоровий сон, який є одним із важливих елементів для зміцнення імунітету. Дотримуйтеся режиму дня.

▪Слідкуйте уважно за своїм харчуванням. Через брак часу та насичений графік ми можемо забувати про повноцінне й збалансоване харчування. Спробуйте відмовитися від спокусливої доставки їжі та почніть більше готувати вдома.

▪Займайтеся спортом. Важливо підтримувати фізичну форму, коли ви весь день сидите вдома і мало рухаєтеся.Вдома обов’язково робіть прості вправи, а ось абонемент у спортзал краще відкласти на майбутнє.

▪Приберіть вдома. Окрім того, що у вас нарешті з’явився час провести генеральне прибирання, тіштеся, що це може допомогти вам у профілактиці коронавірусу та зниження ризику зараження.

▪Регулярно провітрюйте приміщення. А також час від часу виходьте на прогулянку. Ходіть в магазини тоді, коли там небагато покупців: пізно ввечері або рано вранці. І пам’ятайте про безпечну дистанцію — щонайменше два метри від іншої людини.

▪Читайте книги та дивіться фільми та серіали, які давно планували. Можна також звернути увагу на серіали, які допомагають краще розібратися з питаннями стосовно коронавірусу. Розуміння процесу допоможе вам облишити паніку та більш об’єктивно аналізувати події в Україні та світі.

▪Займайтеся самоосвітою. Карантин — хороша можливість почати вчити нову іноземну мову або вдосконалити знання мови, яку вже вивчали. Платформи онлайн-курсів готові вам допомогти з вивченням найбільш різноманітних тем.

▪Підтримуйте близьких і рідних та будьте з ним на зв’язку. Зниження інтенсивності соціальних зв’язків із людьми може стати причиною появи депресії, тривожності, апатії тощо. Тому важливо підтримувати комунікацію між собою, телефонувати своїм рідним та близьким, цікавитися не лише станом фізичного, а й психічного здоров'я.Пам’ятайте, що від правильного дотримання умов карантину залежить не лише ваше здоров’я!!!

Кiлькiсть переглядiв: 1478

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.