Вебінар Українського центру оцінювання якості освіти

"НЕЗАЛЕЖНЕ ТЕСТУВАННЯ ВЧИТЕЛІВ БАЗОВОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ-2023: РОЗБІР ЗАВДАНЬ 1—39"

/Files/images/zno/NMT-2024.png

/Files/images/zno/Графік НМТ_2024.png

Затверджено Порядок проведення НМТ в 2024 році

Міністерством освіти і науки затверджено Порядок проведення національного мультипредметного тесту в 2024 році.

Мультитест складатиметься з трьох обовʼязкових предметів (українська мова, математика та історія України) та одного додаткового предмета на вибір – українська література, або біологія, або географія, або іноземна мова, або фізика, або хімія.

НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЛЬТИПРЕДМЕТНИЙ ТЕСТ

/Files/images/010721/111222111.JPG

Бланк довідки про здобуття освіти

Нарада 02.03.2023

/Files/images/02022-2023/2_bereznya/1.png

НМТ-українська мова

/Files/images/02022-2023/2_bereznya/2.png

НМТ-історія України

/Files/images/02022-2023/2_bereznya/3.png

Наказ МОН 12.05.2022 №434 (Календарний план проведення НМТ у 2022 р.)

НМТ: основні дати

Наказом Міністерства освіти і науки України від 12 травня 2022 року № 434 затверджено календарний план організації та проведення у 2022 році національного мультипредметного тесту (НМТ).Нагадаємо, що НМТ – це тест для вступу на бакалаврський (магістерський для медиків) ступінь закладів вищої освіти у 2022 році.

Якщо ви протягом основного періоду реєстрації створили реєстраційну картку учасника ЗНО, ви є потенційним учасником НМТ. Для того, щоб мати змогу взяти участь у НМТ вимаєте обов’язковона своїй Інформаційній сторінці з 20 травня до 7 червня підтвердити своє бажання проходити тестування й обрати із запропонованого переліку назву населеного пункту, у якому (або поблизу з яким) Ви плануєте перебувати в період проведення НМТ. Ті випускники, які у визначений період не підтвердять своєї участі в НМТ, на жаль, не зможуть скласти тестування. Ми розуміємо, що ситуація стрімко змінюється, тож з 21 червня до 7 липня потрібно буде обрати назву населеного пункту, у якому (або поблизу з яким) Ви плануєте перебувати в період проведення НМТ.

Тестування проходитиме в три сесії:

  • основна: 18 липня – 10 серпня;
  • додаткова: 16–20 серпня;
  • спеціальна: 12–16 вересня.

Переважна більшість учасників тестування, які з 1 лютого до 19 квітня зареєструвалися для участі в ЗНО, братиме участь в основній сесії НМТ, а ті, хто не матимуть змоги прибути до тимчасових екзаменаційних центрів під час основної сесії, зможуть пройти тестування під час додаткової або спеціальної. Для цього учасникові/учасниці потрібно подати заявку для участі у відповідній сесії тестування. Це можна буде зробити1–10 серпня– для участі в додатковій сесії,1–7 вересня– для участі в спеціальній сесії.

До 12 липня 2022 року для зареєстрованих учасників з’явиться можливість завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ. Учасники ж інших сесій НМТ матимуть змогу дізнатися про дату, час і місце проведення тестування до12 серпня (додаткова сесія) і 10 вересня (спеціальна сесія).

Інформацію про результати основної сесії НМТ буде розміщено на Інформаційних сторінках учасників тестування до 12 серпня 2022 року, додаткової сесії – до 21 серпня 2022 року, спеціальної – до 19 вересня 2022 року.

Якщо ви плануєте проходити НМТ, алевчасно не створили реєстраційну картку,виможете це зробити з 10 до 20 червня,а потім 8–12 липня на своїй Інформаційній обов’язково підтвердити бажання проходити НМТ. Тоді ви будете запрошені для участі в додатковій сесії НМТ.

Докладніше про те,як підтвердити свою участь в НМТ, як повідомити про місце перебування під час основної сесії НМТ, як відбуватиметься тестування, коли та де, ви можете дізнатися, переглянувши перший вебінар із серії безкоштовних щоденних вебінарів на платформі iLearn. Цей проєкт ініційований«Освіторія» та ЮНІСЕФ.

За матеріалами Українського ЦОЯО

https://testportal.gov.ua/nmt-kalendar-provedennya/

Дорожня карта учасника ЗНО-2022:

національний мультитест

У звʼязку з бойовими діями на території України у 2022 році замість зовнішнього незалежного оцінювання буде проведено національний мультипредметний тест (НМТ).

Тест проводиться з метою забезпечення прав вступників на рівний доступ до вищої освіти.

Участь у НМТ може взяти особа, яка має повну загальну середню освіту або здобуде її в поточному навчальному році та зареєструвалася для проходження тестування відповідно до встановлених вимог.

Освіта.ua пропонує інформаційні матеріали, що допоможуть якнайкраще підготуватися до національного мультипредметного тесту та успішно його скласти. Для ознайомлення з інформаційними матеріалами, просимо перейти за посиланням:

http://osvita.ua/test/advice/64498/

НОВІ МОЖЛИВОСТІ ВІД ІLEARN ДЛЯ ВСТУПНИКІВ

Аби випускник 2022 року не лишились сам на сам із НМТ, мотиваційним листом та іншими новаціями цьогорічної вступної кампанії, «Освіторія» та ЮНІСЕФ запускають на платформі iLearn щоденні безкоштовні вебінари.

Їх проводитимуть досвідчені експерти, які повідомлять про те, як відбуватиметься вступна кампанія і що таке мотиваційний лист, зорієнтують потенційних учасників НМТ, на що звернути увагу, готуючись до тесту, які теми повторити, над чим ще потрібно попрацювати.

Хоча до НМТ можна спеціально і не готуватися, бо завдання окремих блоків тестубудуть аналогічними до традиційних завдань ЗНО, однаквебінари від iLearn, під час яких експерти-предметники розкриють секрети виконання тих чи тих тестових завдань, поділяться лайвгаками щодо правильного розподілу часу під час роботи з тестом, допоможуть вступникам почуватися впевненіше. На платформі iLearn можна буде попрактикуватися виконувати короткі тематичні тести з української мови, математики, історії України. Вони, як і демонстраційний НМТ, будуть корисними для кожного вступника.

Перший вебінар відбудеться вже 12 травня о 17.00: заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко розповідатиме про всі особливості НМТ і відповідатиме на найпоширеніші запитання.Вебінар можна буде переглянути на платформі iLearn.org.ua або на YouTube-каналі.

За матеріалами Українського ЦОЯО

https://testportal.gov.ua/novi-mozhlyvosti-vid-ilearn-dlya-vstupnykiv/

Український ЦОЯО інформує!

Традиційно учасник/учасниця ЗНО отримував/отримувала сертифікат. Цей документ був обов’язковим для проходження тестувань, а також містив дані для входу на Інформаційну сторінку учасника ЗНО. Саме звідси випускники дізнаються про дату й місце проходження тестувань, отримують свої результати.

Цьогоріч надсилати абітурієнтам сертифікати було неможливим, але завдяки надійним партнерам, які від імені Українського центру надіслали майже 400 тисяч смс-повідомлень потенційним учасникам НМТ, ми змогли налаштувати надійний зв’язок зі вступниками.

Нагадаємо, майбутньому учасникові НМТ варто обов’язково зберегти інформацію з смс-повідомлення від Centr_ZNО: ці дані знадобляться для входу на свою Інформаційну сторінку.

Якщо протягом лютого-квітня ви створили реєстраційну картку учасника ЗНО, плануєте брати участь у національному мультипредметному тесті, проте досі не знаєте даних для входу на свою Інформаційну сторінку, то з 12 до 19 травня зателефонуйте на спеціальну «гарячу лінію» й дізнайтеся потрібну інформацію.

Телефони «гарячої лінії»:

+38 095 523 46 47

+38 066 680 55 28

+38 068 146 02 21

+38 068 142 05 95

Оператори «гарячої лінії» володітимуть інформацією тільки про логіни і паролі для входу на Інформаційну сторінку. Якщо ж у вас є інші запитання, наприклад, щодо реєстрації на НМТ, особливостей його складання тощо, ви можете зателефонувати до Українського (+38 095 903 95 10) або до регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Крім того, потенційні учасники НМТ, які ще не отримали або вже загубили свої логін і пароль для доступу до Інформаційної сторінки, можуть скористатися додатково створеним спеціальним сервісом «Отримання доступу до Інформаційної сторінки учасника ЗНО-2022/НМТ-2022»: достатньо коректно заповнити поля форми.

Зауважимо, Інформаційна сторінка – важливий канал комунікації з Українським центром оцінювання якості освіти. Саме тут у другій половині травня (детальна інформація про терміни, коли це потрібно зробити, з’явиться незабаром) ви маєте обов’язково підтверджити своє бажання проходити НМТ і повідомити організаторів про те, у якому регіоні перебуватимете в липні; а напередодні тестування звідси дізнаєтеся про дату, час і місце проходження випробування, зможете самостійно сформувати запрошення-перепустку, а також дізнатися про свої результати.

Тож отримані логін та пароль – дані для входу на Інформаційну сторінку – просимо обов’язково зберегти!

Періодично заходьте на свою Інформаційну сторінку, щоб не пропустити повідомлення від Українського центру оцінювання якості освіти, а також стежте за новинами на нашому сайті.

https://testportal.gov.ua/ne-mayete-danyh-dlya-vhodu-na-informatsijnu-storinku-my-dopomozhemo/

Повідомляємо, що 26.01.2022 Український центр оцінювання якості освіти на своєму YouTube каналі провів вебінар, під час якого було розглянуто питання підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання, а саме як зареєструватися для участі в ДПА/ЗНО, в які терміни та на що варто звернути увагу під час реєстрації кожній категорії учасників.

Цей ефір розпочав низку випусків «ЗНО-2022: ви запитуєте — ми відповідаємо» від команди Українського центру оцінювання якості освіти. Пропонуємо для педагогічних працівників, випускників та їхніх батьків переглянути наступний відеоматеріал:

https://www.youtube.com/watch?v=tOsHby_mk74

НЕВДОВЗІ СТАРТУЄ ВСЕУКРАЇНСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ ДЛЯ УЧНІВ І БАТЬКІВ «ВІД МРІЇ ДО УСПІХУ. ВСЕ ПРО ЗНО-2022»

27 січня 2022 року о 15.00 у форматі онлайн відбудеться Всеукраїнська конференція для учнів і батьків «Від мрії до успіху. Все про ЗНО-2022».Участь безкоштовна.

Мета конференції:обговорити актуальні проблеми, що стоять на заваді сучасного випускника закладу освіти щодо успішного вступу до ЗВО України; намітити спільні скоординовані дії щодо покращення результатів сертифікатів ЗНО-2022.

Випускники-2022 та минулих років, учні старших класів і батьки мають унікальну можливість дізнатися про:

  • особливості підготовки, проведення, перебігу загальнодержавного ЗНО в 2022 році (аспекти, тенденції, проблеми, перспективи);
  • Правила вступу до ДЗВО «Університет менеджменту освіти» в 2022 році;
  • новації вступної кампанії в 2022 році.

Організатори конференції:

  • Київський регіональний центр оцінювання якості освіти;
  • Державний заклад вищої освіти «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України
  • ТОВ «Видавництва Ранок.

На учасників Конференції чекатиме чудова нагода: індивідуального консультування спеціалістів Київського регіонального ЦОЯО; персонального спілкування з членами Приймальної комісії УМО; перегляду відповідних тематичних презентацій тощо.

Реєстрація учасників за бажанням: посилання.

Підключитись до конференції Zoom: посилання.

Ідентифікатор конференції: 930 5436 7316

Код доступу:358429

Додаткова інформація:

Сайт: http://umo.edu.ua/

Консультаційний центр приймальної комісії ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, (044)481-38-44;(044)481-38-39; vstupumo@uem.edu.ua

Приєднуйтеся:

https://www.facebook.com/umo.edu.ua

https://www.facebook.com/vstupUMO

Instagram: https://instagram.com/university_of_edu_management_

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCvvxuIWlbzpWtE1pFjPoVcA

/Files/images/unnamed.png

Реєстрація ДПА-ЗНО 2022 рік

/Files/images/281221/Путівник учасника ЗНО-2022_page-0002.jpg

Повідомляємо, що з 18.01.2022 Український центр оцінювання якості освіти розпочинає навчальні вебінари з предметів суспільно-гуманітарного циклу.

Фахівці Українського ЦОЯО у своїх відеоматеріалах зупиняться на окремих компетентнісних завданнях тестів та продемонструють виконання різних завдань з української мови і літератури, історії України, англійської, німецької , французької, іспанської мов.

Графік прямих ефірів:

/Files/images/02021-02022/12022/bulng/Vebinary-pro-ZNO-suspilno-gumanitarnyh-navchalnyh-predmetiv-vid-UTSOYAO-e1642346351374.png

Звертаємо увагу, що упродовж грудня 2021 року відбулися відеоуроки з предметів природничих дисциплін (фізика, географія, хімія, біологія). Для підготовки до проходження ДПА/ЗНО з цих дисциплін пропонуємо для перегляду наступні відеоматеріали:

ХІМІЯ – https://www.youtube.com/watch?v=a1i2yUodrEY

ФІЗИКА – https://www.youtube.com/watch?v=4ziOsz0k_0w

ГЕОГРАФІЯ – https://www.youtube.com/watch?v=swUWo63EBMs

БІОЛОГІЯ – https://www.youtube.com/watch?v=OzS3wLkns9I

/Files/images/281221/Путівник учасника ЗНО-2022_page-0003.jpg

/Files/images/281221/Путівник учасника ЗНО-2022_page-0004.jpg

/Files/images/281221/Путівник учасника ЗНО-2022_page-0005.jpg

/Files/images/281221/Путівник учасника ЗНО-2022_page-0006.jpg

/Files/images/281221/Путівник учасника ЗНО-2022_page-0007.jpg

/Files/images/281221/Путівник учасника ЗНО-2022_page-0008.jpg

/Files/images/281221/Путівник учасника ЗНО-2022_page-0009.jpg

/Files/images/281221/Путівник учасника ЗНО-2022_page-0010.jpg

/Files/images/281221/Путівник учасника ЗНО-2022_page-0011.jpg

/Files/images/281221/Путівник учасника ЗНО-2022_page-0012.jpg

/Files/images/281221/Путівник учасника ЗНО-2022_page-0013.jpg

/Files/images/281221/Путівник учасника ЗНО-2022_page-0014.jpg

/Files/images/281221/Путівник учасника ЗНО-2022_page-0015.jpg

/Files/images/281221/Путівник учасника ЗНО-2022_page-0016.jpg

/Files/images/281221/Путівник учасника ЗНО-2022_page-0017.jpg

/Files/images/281221/Путівник учасника ЗНО-2022_page-0018.jpg

/Files/images/281221/Путівник учасника ЗНО-2022_page-0019.jpg

/Files/images/281221/Путівник учасника ЗНО-2022_page-0020.jpg

/Files/images/281221/Путівник учасника ЗНО-2022_page-0021.jpg

/Files/images/281221/Путівник учасника ЗНО-2022_page-0022.jpg

/Files/images/281221/Путівник учасника ЗНО-2022_page-0023.jpg

/Files/images/281221/Путівник учасника ЗНО-2022_page-0024.jpg

/Files/images/281221/Путівник учасника ЗНО-2022_page-0025.jpg

/Files/images/281221/Путівник учасника ЗНО-2022_page-0026.jpg

/Files/images/281221/Путівник учасника ЗНО-2022_page-0027.jpg

/Files/images/281221/Путівник учасника ЗНО-2022_page-0028.jpg

/Files/images/281221/Путівник учасника ЗНО-2022_page-0029.jpg

PDF версія Путівника:

https://drive.google.com/file/d/1nqmt0qOWzXyy37e29NUXBrwnpCaGyw3V/view?usp=sharing

Зовнішнє незалежне оцінювання 2020:

https://drive.google.com/file/d/1c3o1ZFTLkb9_Z21wZPfbMsi2pAZWQgGv/view?usp=sharing

/Files/images/0101/Slajd5.jpg

/Files/images/02020-2021/Листівка пробне ЗНО.jpg

СТАРТУВАЛА РЕЄСТРАЦІЯ НА ПРОБНЕ ЗНО, ВОНА ТРИВАТИМЕ ДО 19 СІЧНЯ

5 січня 2021 року, розпочалась реєстрація для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні.Зареєструватися можна до 19 січня включно на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

Щоб зареєструватися, потрібно заповнити реєстраційну форму, зайти до особистого кабінету учасника пробного ЗНО за логіном і паролем, отриманими під час реєстрації, роздрукувати квитанцію, оплатити послугу проведення пробного ЗНО, за 5-7 днів в особистому кабінеті учасника пробного ЗНО перевірити факт зарахування коштів.

Зважаючи на епідеміологічну ситуацію, учасники/учасниці пробного ЗНО можуть обрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО. Пробне зовнішнє незалежне оцінювання можна скласти з одного з таких предметів:

українська мова;

українська мова і література;

історія України;

математика;

біологія;

географія;

фізика;

хімія;

іноземні мови: англійська, іспанська, німецька та французька.

Тестування відбудуться 10 квітня 2021 року.

У 2021 році кожен учасник/кожна учасниця пробного тестування зможе завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів із цього переліку й пройти тестування вдома, після чого внести свої відповіді у форми на спеціальному сервісі для визначення результатів. Отже, у 2021 році можна буде як ознайомитися з процедурою проведення ЗНО під час пробного тестування з одного з навчальних предметів, так і перевірити рівень своїх навчальних досягнень з усіх інших предметів з переліку.

Результати пробного ЗНО 2021 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі визначення результатів на сайтіУЦОЯО, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 16 квітня.

Крім того, Український центр оцінювання якості освіти та ГС «Освіторія» за підтримки МФ «Відродження» підготують офіційні відеокоментарі до завдань пробного ЗНО-2021: експерти УЦОЯО докладно проаналізують кожне завдання й порадять, як отримати найвищий бал на ЗНО.

Вартість пробного ЗНО у 2021 році різнитиметься в регіонах і становитиме від 195 до 255 грн. Вартість одного тестування для одного учасника/учасниці оголошено на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти. Різниця у вартості пов'язана з особливостями організації пробного ЗНО, зокрема з вартістю друку й доставки матеріалів у тому чи іншому регіоні, прогнозованою кількістю тестувань тощо.

Участь у пробному тестуванні дає можливість учасникам/учасницям попрактикуватись у роботі з тестами, що відповідають вимогам програм, характеристикам і структурі сертифікаційних робіт основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року, спробувати заповнювати бланки відповідей, психологічно налаштуватися на проходження ЗНО та зрозуміти, як ефективно розподіляти час.

Мета пробного ЗНО – ознайомлення з процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання (з порядком доступу до пункту тестування і робочого місця, особливостями роботи із бланками відповідей тощо), а також структурою і змістом тестових зошитів.

Нормативні документи, що регулюють проведення пробного ЗНО в 2021 році:

Наказ Українського центру оцінювання якості освіти від 08.10.2020 №163 «Про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання в 2021 році».

РЕЄСТРАЦІЯ НА ПРОБНЕ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ:

05 СІЧНЯ – 19 СІЧНЯ 2021 РОКУ

Учасники реєструються самостійно.

Для проходження пробного ЗНО у м. Києві, Київській, Черкаській та Чернігівській областях необхідно зареєструватися через веб-сайт Київського регіонального центру оцінювання якості освіти (www.kyivtest.org.ua).

Вартість платної послуги із проведення пробного ЗНО складає 246 грн. 00 коп.

Ті, хто бажають пройти пробне ЗНО в інших регіонах України, мають зареєструватися через сайт відповідного регіонального центру.

https://drive.google.com/file/d/1MJ92AunnzkZ4MJbNSjw0KjabktchEyEm/view?usp=sharing

ЗНО-2021: НОВАЦІЇ, ЯКІ ОЧІКУЮТЬ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

У 2021 році, на відміну від попередніх років, зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, проводитиметься з 1) української мови, 2) української мови і літератури.

Таким чином, випускники, які завершують у 2021 році здобуття повної загальної середньої освіти та/або планують вступати до закладів вищої освіти, матимуть можливість самостійно обирати, яку саме роботу виконуватимуть під час ЗНО: або сертифікаційну роботу з української мови, або сертифікаційну роботу з української мови та літератури.

Хочете дізнатися відповіді на запитання, які хвилюють здобувачів освіти й освітян, щодо деяких новацій ЗНО-2021? Долучайтеся 14 вересня о 15.00 до розмови із заступницею директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяною Вакуленко на YouTube каналі центру. Цей ефір розпочне низку відеоматеріалів від Українського центру оцінювання якості освіти щодо особливостей ЗНО-2021.

У наступних трьох прямих ефірах фахівець Українського центру Оксана Данилейко детально зупиниться на певних частинах тесту.

Демонстраційні варіанти сертифікаційних робіт з української мови, з української мови і літератури буде оприлюдено на сторінці рубрики «ЗНО-2021».

За матеріалами сайту: https://testportal.gov.ua/

ЗНО-2021: ОНОВЛЕНІ СЕРТИФІКАЦІЙНІ РОБОТИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ І ЛІТЕРАТУРИ

У 2021 році в переліку навчальних предметів, із яких проводитиметься зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, виокремлюють 1) українську мову та 2) українську мову і літературу.

Відтак випускники, які завершують у 2021 році здобуття повної загальної середньої освіти та/або планують вступати до закладів вищої освіти, матимуть можливість самостійно обирати, яку саме роботу виконуватимуть під час ЗНО:

· сертифікаційну роботу з української мови, яка міститиме лише завдання з української мови, а саме 39 завдань закритих форм (з вибором відповіді або на встановлення відповідності) та 1 завдання відкритої форми на надання розгорнутої письмової відповіді;

· сертифікаційну роботу з української мови та літератури, яка міститиме як завдання з української мови, так і з української літератури, а саме 24 завдання зукраїнської літератури та 39 – з української мови закритих форм (з вибором відповіді та на встановлення відповідності), а також 4 завдання з української мови відкритих форм з наданням письмової відповіді, зокрема 3 завдання, які передбачають надання короткої письмової відповіді, та 1 завдання, яке передбачає надання розгорнутої письмової відповіді.

Спільними для обох варіантів сертифікаційних робіт (тестів) є 39 завдань закритих форм та 1 завдання відкритої форми на надання розгорнутої відповіді з української мови. Результати виконання цих завдань будуть зараховані як результати державної підсумкової атестації з української мови. Для прийому до закладів вищої освіти зараховуватимуться результати виконання відповідно або всіх завдань сертифікаційної роботи (тесту) з української мови, або всіх завдань сертифікаційної роботи з української мови та літератури.

У кожному конкретному випадку вибір учасника того чи того варіанта сертифікаційної роботи для виконання під час ЗНО залежатиме від того, на яку спеціальність(спеціальності) він / вона планує вступати до закладу вищої освіти. Перелік спеціальностей, для вступу на які необхідним буде виконання того чи того варіанта сертифікаційної роботи (тесту), буде визначено в «Умовах прийому на навчання до закладів вищої освіти України у 2021 році».

Щодо особливостей оновлених сертифікаційних робіт

Зміст сертифікаційних робіт визначатиметься Програмою зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання з української мови і літератури, затвердженою Міністерством освіти і науки України.

Найприкметнішою рисою обох сертифікаційних робіт є їхня помітна переорієнтація на оцінювання компетентностей учасників – мовленнєвої та літературної. На рівні закритих тестових завдань з української мови це виявляється, зокрема, у тому, що левова їх частка стала контекстними – такими, що спрямовані на виявлення здатності учасника / учасниці працювати не з «абстрагованими» мовними одиницями чи явищами, а з їхніми реалізаціями в межах різних за обсягом контекстів. У випадку з українською літературою орієнтація сертифікаційної роботи на компетентності реалізувалася, серед іншого, у включені завдань до незнайомого художнього тексту.

Однією з основних новацій, якими позначено сертифікаційну роботу з української мови та літератури і яка засвідчує зміщення акцентів у бік оцінювання компетентності учасників / учасниць, є введення тестових завдань відкритої форми, які передбачають надання короткої (від одного до кількох речень) відповіді на питання, що стосуються одного тексту або кількох тематично пов’язаних текстів. Варто зауважити, що подібні завдання вже з’являлися в тесті з української мови та літератури, зокрема в тесті ЗНО-2015. Уже тоді вони засвідчили свою валідність для оцінювання когнітивних навичок високого рівня – аналізу, синтезу, оцінювання (за таксономією Блума), а тому повернення до них стало цілком мотивованим з огляду на компетентнісну спрямованість оновленого тесту.

Крім означеної новації, на учасників ЗНО наступних років чекає ще одне важливе нововведення. Воно стосується тестового завдання, яке передбачає створення розгорнутої письмової відповіді. Учасникам, які складали ЗНО в попередні роки, подібне тестове завдання відоме під назвою «Власне висловлення». Упродовж більш ніж десяти попередніх років проведення ЗНО це тестове завдання залишалося майже незмінним і передбачало створення учасниками лише одного специфічного різновиду тексту – власного висловлення. Таке тривале «життя» тестового завдання одного-єдиного формату спричинило до того, що відповідне завдання поступово почало втрачати свою цінність як інформативний елемент цілісного тестового інструмента оцінювання. Це виявлялося, зокрема, у тому, що учасники тестування, замість створювати дійсно власні висловлення, тобто оригінальні, глибокі за змістом, стрункі за формою тексти-доведення власної позиції стосовно тих чи тих актуальних питань, найчастіше продукували примітивні, часто позбавлені живої думки й прозорої логічності шаблонні псевдотексти. З огляду на це було прийнято рішення про розширення діапазону різновидів текстів, створення яких може бути в майбутньому запропоноване учасникам як тестове завдання відкритої форми на надання розгорнутої відповіді. Додаткову інформацію про подібні завдання Український центр оцінювання якості освіти оприлюднить упродовж року. Принагідно ж варто зауважити, що в демонстраційному варіанті сертифікаційної роботи, який оприлюднено як модель для ЗНО-2021, тестове завдання на надання розгорнутої письмової відповіді поки що має типові ознаки завдань на створення власного висловлення. Однак уважний погляд на завдання вже засвідчує певні відмінності, зокрема у формулюванні умови та специфіці стимульного матеріалу.

Демонстраційні варіанти сертифікаційних робіт з української мови, з української мови і літератури розміщено на сторінці рубрики «ЗНО-2021».

Хочете дізнатися відповіді на запитання, які хвилюють здобувачів освіти й освітян, щодо деяких новацій ЗНО-2021? Долучайтеся сьогодні, 14 вересня, о 15.00 до розмови із заступницею директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяною Вакуленко на YouTube каналі центру. Цей ефір розпочне низку відеоматеріалів від Українського центру оцінювання якості освіти щодо особливостей ЗНО-2021. У наступних трьох прямих ефірах експертка Українського центру Оксана Данилейко детально зупиниться на певних частинах тестів з української мови та української мови і літератури.

За матеріалами сайту: https://testportal.gov.ua/

/Files/images/0101/5efb4ba0e217e946636837.png

ЗНО-2020: що взяти з собою та яких правил мають дотримуватись учасники

Відео роз'яснення від МОН. ЗНО-2020: що взяти з собою та яких правил мають дотримуватись учасники https://youtu.be/6xrPWGm91kw

Відео роз'яснення від УЦОЯО. ЗНО-2020: безпечні умови, зрозумілі процедури https://youtu.be/fgXc4wVDxSg

/Files/images/01012020/distantsyiyne/grafik_provedennya_zno-2020.jpg
/Files/images/0101/изображение_viber_2020-03-30_15-21-58.jpg

/Files/images/0101/1245.jpg

ПРОБНЕ ТЕСТУВАННЯ: ЗМІНЕНО ДАТИ ПРОВЕДЕННЯ

Із метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19, на виконання Постанови Кабінету Міністрів України № 211 від 11березня 2020 року було ухвалено рішення про перенесення дат проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання.

Тестування з української мови і літератури проходитиме 4 квітня 2020 року, тестування з інших навчальних предметів – 11 квітня 2020 року.

Звертаємо увагу учасників пробного зовнішнього незалежного оцінювання, що вони мають повторно видрукувати запрошення-перепустки.

До 14 березня ми повідомимо про дати визначення результатів.

Стежте за актуальними новинами на нашому сайті, зберігайте спокій і будьте здорові!

ЗАПРОШЕННЯ на ПРОБНЕ ЗНО розміщено у «ОСОБИСТОМУ КАБІНЕТІ учасника пробного ЗНО»

Зовнішнє незалежне оцінювання 2020

2 455 школярів складають сьогодні на Черкащині ЗНО з англійської мови

Кiлькiсть переглядiв: 1750